4 de novembre de 2015
L’any dos mil quinze, dimecres, dia 4 de novembre, a casa comuna d’Escaldes-Engordany es reuneix el Consell de Comú en sessió ordinària, sota el següent Ordre del dia:
Punt únic: Verificació, i si hi ha lloc, proclamació i publicació de les candidatures presentades a les eleccions Comunals.
Sota la presidència de la Sra. Trini Marín, Cònsol Major, i del Sr. Marc Calvet, Cònsol Menor, assisteixen els membres de la corporació, excepció feta dels Srs. Joaquim Tomàs, Salomó Benchluch i Eduard Molné, que han excusat la seva absència. Havent-hi el quòrum necessari i essent les 12:45 hores, la Sra. Cònsol Major declara oberta la sessió i s’inicia el tractament del únic assumpte previst a l’ordre del dia.
Verificació, i si hi ha lloc, proclamació i publicació de les candidatures presentades a les eleccions Comunals.
S’ha lliurat a tots els consellers còpia de tota la documentació que conforma cada candidatura. Amb caràcter prèvi, s’informa que en el moment de la presentació de les candidatures, els serveis de Secretaria General han procedit a la verificació i comprovació dels candidats titulars i suplents, administradors electorals, representants legals i presentadors conforme a les llistes electorals.
Seguint l’ordre de presentació, es procedeix a la verificació de les candidatures presentades per proveir els càrrecs de Consellers de Comú a les eleccions del dia 13 de desembre del 2015, convocades per Decret del cap de Govern de data 27 d’octubre del corrent, conforme al procediment que estableix l’article 23 de la Llei qualificada del règim electoral i del referèndum:
Candidatura: Demòcrates per Andorra (DA)
Candidats
1. MARÍN GONZÁLEZ, Trinitat
2. CALVET SALA, Marc
3. TUDEL CUBERES, Josep Ramon
4. GOMEZ COMPTE, Núria
5. TOMAS MAROT, Sandra
6. BENCHLUCH AYACH, Salomó
7. VIDAL FERRER, Esteve
8. LAVADO VIÑAS, Laura
9. ALEIX TUGAS, Didier
10. VILANOVA GONZALEZ, Jordi
11. ROS MARCH, Cristina
12. GARCIA COBOS, Miquel
Suplents
1. BALDONEDO FERNANDEZ, Odila
2. ARDERIU SOLER, Joan
Administrador Electoral
MIGUEL MARTIN, Maria Gemma
Candidatura: Liberals d’Andorra + Independents (L’d’A+Independents)
Candidats
1. MAGALLON FONT, Marc
2. MARTINEZ-ILLESCAS BERMEJO, Higini
3. MAS MAGALLON, Josep
4. ROS JIMENEZ, Anna
5. GARCIA CRESPO, Brigida
6. GARCIA CHAPARRO, Eloi
7. TORRA BORJA, Joan
8. RUBIA CORREA, Jordi
9. SASPLUGAS NAVARRO, Carles
10. COROMINAS REPISO, Montserrat
11. CLAVERA ARIZTI, Alfons
12. BALIELLAS BABOT, Josep
Suplents
1. ACOSTA SABIO, Carles
2. SAN NICOLAS SCHELLENS, Luigi
Administrador Electoral
BELETA CAPDEVILA, Jordi
Candidatura: Sentit Comú (SDP + Independents)
Candidats
1. PÉREZ CASAS, David
2. PACINO RIBA, Corina
3. ISCLA LIMIÑANA, Joan Carles
4. GARCIA FERNANDEZ, Adoració
5. ALVAREZ GONZALEZ, Alba
6. BAZAN SAMITIER, Jordi
7. ROYO MORENO, Maria del Carmen
8. MUÑOZ ESPINOSA, Beatriz
9. BROTON PEROJIL, Victoria
10. DONSION RIBEIRO, Ivan
11. AOURAGHE BENDADA, Najim
12. FONT GORI, Robert
Suplents
1. DONSION PICHEL, Gonzalo
2. BELLERA PIERA, Dolors
Administrador Electoral
BARRAGAN HERNANDEZ, Pau
Candidatura: Partit Socialdemòcrata + Independents (PS+I)
Candidats
1. VENDRELL SERRA, Cecilia
2. MAÑOSAS RODRIGUEZ, Aleix
3. CLOSA RODRIGUEZ, Valentí
4. YAMAMOTO IRISUMA, Naeco
5. FERNANDEZ ORTEGA, Antoni
6. BELLIDO LOPEZ, Pere Josep
7. DUBOS AGULLA, Eva
8. ROS FONT, Meritxell
9. BORREGO DE LAS HERAS, Mathieu
10. MINGUELLA LOPEZ, Jose
11. SEGURA LIÑAN, Guadalupe
12. FONT MARINÉ, Jordi
Suplents
1. VELA PALOMARES, Susanna
2. RIART BATALLA, Tomàs
Administrador Electoral
FRIGOLA BARRIENDOS, Jose Luis
Efectuada la verificació, el Comú acorda, per unanimitat, proclamar i publicar al Butlletí Oficial del Principat d’Andorra les candidatures presentades, als efectes pertinents.
I, esgotat l’ordre del dia de la reunió, la Sra. Cònsol Major aixeca la sessió. Són les 13:15 hores.
Vist i plau P. o. del Comú
LA CÒNSOL MAJOR EL SECRETARI GENERAL